Надмірне сонячне світло можете пошкодити врожай гірше за шкідників. Кращим засобом для регулювання палючих променів є затіняюча сітка.
Затіняюча сітка виробляється зі спеціального матеріалу, який частково віддзеркалює сонячне світло. Чим більший відсоток затінення сітки, тим менше світла вона пропускає. Коливання повітря роблять проникнення променів сонця динамічним, тому вона рятує рослини від опіків.
Захист врожаю за допомогою затіняючої сітки дозволяє регулювати температуру у теплиці. Сітка рівномірно розсіює сонячне тепло, та утримує його, що допомагає вирівняти коливання денної та нічної температури. Це створює сприятливий мікроклімат та умови для розвитку рослин. Завдяки рівномірному розподіленню температури та світла під сіткою, врожай достигатиме одночасно. Також цей фактор зменшує випарення води із землі, що зменшує витрати на полив.
Тож, ми бачимо, що затіняюча сітка покращує результативність врожаю завдяки багатьом факторам. Щоб вибрати сітку саме для вашого городу важливо зважати на особливості рослин:
Сітка з ступенем затінення 45%-50% пропускає багато сонячного світла і найкраще підходить для затінення баштанних культур, огірків. У центральних та північних областях України – для полуниці.
Сітка з ступенем затінення 55%-60% підходить для укриття винограду, капусти, салатного перцю, малини, ожини та фруктових дерев.
Сітка з ступенем затінення 65%-70% підходить для томатів, баклажанів за салатної зелені.
Обираючи затіняючу сітку враховуйте середню температуру повітря у вашому регіоні. Ознайомитися з рекомендаціями Національної аграрної академії наук України можна у статті «Яка затіняюча сітка підходить для вашого регіону».